4 sposoby zarabiania dzięki NIE Twoim pieniądzom | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

4 sposoby zarabiania dzięki NIE Twoim pieniądzom

kredytJeśli pożyczysz pieniądze na niskie oprocentowanie, a potem zainwestujesz je na wyższy procent, to zarobisz w ogóle nie angażując Twojego kapitału. Jak ten prosty pomysł jest w praktyce realizowany na serwisach social lending?

 • Karta kredytowa – prawie każda karta kredytowa posiada okres bez odsetkowy (grace period), czyli czas w którym pod warunkiem terminowej spłaty zadłużenia bank nie naliczy żadnych odsetek. Możesz wykorzystać tę darmową pożyczkę aby na niej zarobić, pisałem o tym w artykule jak zarobić na karcie kredytowej.
 • Pożyczki społecznościowe – możesz pożyczać od kogoś taniej a potem te same pieniądze pożyczać innej osobie ale drożej. Wbrew pozorom, dwie osoby między którym de facto pośredniczysz mogą być zadowolone z Twojej obecności(przeczytasz o tym już za chwilę).
 • Inne pożyczki – możesz wziąć nisko oprocentowaną pożyczkę bankową, pożyczkę hipoteczną lub tak jak ja preferencyjny kredyt studencki i zainwestować uzyskane pieniądze w pożyczki społecznościowe. Kredyt studencki w praktyce nie jest oprocentowany, pożyczka hipoteczna ma oprocentowanie wynoszące około 6%, a pożyczki społecznościowe dają zarobić w okolicach 20% rocznie(lub więcej jeśli wiesz jak reinwestować spłaty). Czy widzisz tutaj potencjał do zarobków?
 • Inne inwestycje – możesz pożyczać pieniądze na serwisach social lending i inwestować je na giełdzie lub we własny biznes. Serwisy pożyczek społecznościowych jak np. Kokos.pl i Zakra.pl wprowadziły specjalne udogodnienia dla licznych zainteresowanych firm.

Jest kilka możliwości aby zarobić na nie swoim kapitale w kombinacji z pożyczkami społecznościowymi, we wszystkich jest jednak pewien haczyk którego istnienia musisz być świadomy – możliwość straty. Kiedy nagle okaże się że Twój pożyczkobiorca ma kłopoty z terminowym regulowaniem spłat, to mimo że inwestowałeś nie swój kapitał, będziesz musiał szybko wyciągnąć dodatkowe pieniądze z własnego portfela aby spłacić Twoje długi.

Bank lub inny pożyczkobiorca podejmując pewne ryzyko pożycza Tobie pieniądze na określony procent. Ty sam podnosisz ryzyko pożyczając te same pieniądze komu innemu, i zgodnie z prawidłami ekonomii za wyższe ryzyko oczekujesz wyższego zysku. Inwestując w wiele aukcji(dywersyfikując ryzyko), będąc świadomym ile statystycznie zarabiasz na swoich inwestycjach oraz posiadając odpowiednie zabezpieczenie finansowe, jesteś w stanie sprawić że zarobisz konkretne pieniądze dzięki nie swojemu kapitałowi!

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , , , ,

  3 komentarze do “4 sposoby zarabiania dzięki NIE Twoim pieniądzom”

  1. procek Says:

   Mam nadzieję, że zarabianie wirtualnymi pieniędzmi nie pęknie jak grecka bańka mydlana 😉

  2. Arek Says:

   Zarabianie pożyczonymi pieniędzmi nie jest dla każdego, trzeba mieć odwagę, umiejętności i solidną poduszkę finansową na którą w razie niepowodzenia można miękko upaść.

  3. Andrzej Says:

   Szczególnie pomysł z karta kredytową podoba mi się 🙂

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.