Cennik kokos.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Cennik kokos.pl

kod kokosW tym wpisie zobaczysz zestawienie opłat związanych z pożyczkami społecznościowymi w serwisie kokos.pl. W przyszłości możesz spodziewać się podobnych wpisów dotyczących innych polskich serwisów social lending. A oto jak kształtują się wspominanie opłaty:

Opłata dotycząca każdego użytkownika
5z – obowiązkowa weryfikacja konta bankowego

Opłaty dotyczące inwestora
18,3 % brutto z odzyskanej kwoty – jeśli dłużnik zwlekał ze spłatą i kwota została odzyskana poprzez windykację polubowną
24,4 % brutto z odzyskanej kwoty – jeśli dłużnik zwlekał ze spłatą i kwota została odzyskana poprzez windykację sądową

Opłaty dotyczące pożyczkobiorcy
4zł – obowiązkowa weryfikacja w InfoMonitor BIG S.A.
3zł – obowiązkowa weryfikacja w Krajowym Rejestrze Długów BIG S.A.
3zł – obowiązkowa weryfikacja w Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej BIG S.A.
5zł – weryfikacja telefonu komórkowego po raz pierwszy
1zł – weryfikacja telefonu komórkowego kolejny raz
bezpłatnie – weryfikacja regularnych doładowań weryfikowanego numeru telefonu
9zł – weryfikacja zatrudnienia
9zł – weryfikacja miejsca zamieszkania
bezpłatnie – weryfikacja konta w serwisie Allegro.pl
0,5% kwoty pożyczki – opłata za uzyskanie pożyczki
122zł – opłata za ewentualną rezygnację z zawarcia umowy pożyczki
10 do 30zł – opłata za pojedynczy monit w wypadku zwlekania ze spłatą raty
Opłaty sądowe i komornicze w wypadku windykacji sądowej
*cena dobrowolnego ubezpieczenia pożyczki jest zależna od wybranego pakietu oraz warunków aukcji i jest na bieżąco generowana on-line

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  3 komentarze do “Cennik kokos.pl”

  1. Adam W. Says:

   Mam pytanko – trochę nie związane z wpisem. Podajesz po prawej link również do finansowo i smava. Finansowo mnie nie ciągnie bo wiem jak działa. Ale bardzo nurtuje mnie obecnie smava. Czy masz związane z nią już jakieś doświadczenia?

  2. Arek Says:

   Smava kusi bezpieczeństwem i doświadczeniem na zachodnich rynkach, więc nie sposób ją pominąć omawiając pożyczki społecznościowe. Ja do tond dzięki doświadczeniu potrafiłem wycisnąć z kokosa przyzwoite zyski, mimo to z racji głównie prowadzenia bloga interesuję się również smava.pl. Moja wiedza o tym serwisie jest jednak uboższa i przy artykułach które już wkrótce pojawią się na blogu będę także korzystał z doświadczeń innych inwestorów.

   Pozdrawiam

  3. Adam W. Says:

   Właśnie to czym piszesz przyciągnęło mnie do smavy. Trochę dużo biurokracji: trzeba było wysłać im formularz rejestracyjny podpisany, skan dowodu, ustalić pin transakcyjny. Minimalna kwota inwestycji to 100zł. Dają konto rozliczeniowe w Nordei, dlatego bardzo opłaca się reinwestować, bo wypłata środków kosztuje 5zł.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.