Firmy mogą inwestować na zakra.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Firmy mogą inwestować na zakra.pl

pieniądze od firm do social lendingOd sierpnia 2010 przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze mogą w pełni legalnie inwestować w pożyczki społecznościowe w posiadającym już ponad 3 tys. użytkowników serwisie zakra.pl. Umożliwiły to zmiany w regulaminie który nie koliduje w tej kwestii z dotychczasowym orzecznictwem Sądów Administracyjnych. Właściciele zapowiadają że jest to dopiero pierwsza z form organizacyjnych firm jakie będą mogły rejestrować się w ramach tego serwisu social lending.Możliwość inwestowania w pożyczki społecznościowe przez firmy przyczyni się do zwiększenia ilości pożyczkodawców i w konsekwencji wpłynie na obniżenie kosztów pożyczki dla pożyczkobiorców. Podczas rejestracji zgłosisz firmę wybierając jednoosobową działalność gospodarczą jako przeznaczanie konta.  

W zaktualizowanym regulaminie znalazł się także zapis mówiący o blokadzie środków na kontach punktów pre-paid w przypadku braku spłat rat pożyczek, każdy użytkownik który jednocześnie inwestował i pożyczał, a następnie  przestał spłacać należności, może pożegnać się ze spłacanymi inwestycjami które bezpośrednio trafią do jego wierzycieli.

Jeśli jeszcze nie wiesz to na serwisie zakra.pl do 10 sierpnia trwa druga edycja akcji weryfikacja dzięki której za komplet obowiązkowych weryfikacji zapłacisz tylko 5zł, czyli po 1zł za każdą.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , , ,

  2 komentarze do “Firmy mogą inwestować na zakra.pl”

  1. ynwestor Says:

   Myślę, że przyniesie to same korzyści. Zarówno dla pożyczkobiorców, samego portalu, jak i dla idei pożyczek społecznościowych jest to znaczny krok naprzód.

  2. Arek Says:

   Dokładnie, z reguły jest tak że im więcej podmiotów ma dostęp do rynku, tym jest to korzystniejsze dla wszystkich jego uczestników. Ta reguła sprawdza się także w wypadku pożyczek społecznościowych.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.