Hit! Hipoteczna pożyczka społecznościowa | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Hit! Hipoteczna pożyczka społecznościowa

chatkaZabezpieczenie pożyczki hipoteką było jak na razie dostępne tylko dla banków. Czasy się jednak zmieniają i serwis pożyczek społecznościowych Zakra.pl wprowadza taką możliwość dla indywidualnych inwestorów.

Pożyczki hipoteczne charakteryzują się co najmniej dwiema wielkim zaletami:

 • Są bezpieczne dla inwestora
 • Są tanie dla pożyczkobiorcy

Jedyną wadą wydaje się być widmo straty dachu nad głową jeśli ktoś przeszacuje swoje możliwości spłaty zadłużenia.

W społecznościowej wersji pożyczki hipotecznej wartość nieruchomości pożyczkobiorcy będzie sprawdzana na podstawie operatu szacunkowego (urzędowego dokumentu będącego opinią rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości). Następnie inwestorzy lokujący środki w pożyczkę w kwocie powyżej 5 tysięcy złotych zostaną wpisani do ksiąg wieczystych nieruchomości, w imieniu inwestorów lokujących mniejsze kwoty zostanie wpisany serwis Zakra.pl. Zabezpieczenie będzie obowiązywać do momentu spłaty wszystkich należności (a więc także kosztów monitów, odsetek karnych,  kosztów postępowania sądowego itp.). Nieruchomość musi być ubezpieczona.

Jedyną niewiadomą jest czy niedoświadczeni w materii pożyczek hipotecznych pracownicy serwisu social lending przewidzieli wszystkie możliwości przez które ten eksperyment mógłby się nie udać… osobiście myślę że pomysł ma ogromny potencjał;)

Nie zapomnij polubić fanpaga Pożyczek 2.0 i zasubskrybować kanał RSS 🙂

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , , , , ,

  5 komentarzy do “Hit! Hipoteczna pożyczka społecznościowa”

  1. Paweł Says:

   Aktywnie obserwuję ten projekt. W jeden z wniosków (pośrednio) zainwestowałem. Szkoda, że jest tak małe zainteresowanie ze strony PD i raczej nic nie wyjdzie z całego przedsięwzięcia.

  2. Arek Says:

   Też zastanawiam się nad zainwestowaniem, tak jak napisałem pomysł wydaje mi się bardzo dobry. Może z czasem PD zauważą plusy pożyczek hipotecznych.

  3. Paweł Says:

   Ja zainwestowałem, ale nie osobiście. Zrobiła to moja druga połówka. Wstrzymałem się z kilku względów, ale głównie dlatego, że z reguły nie inwestujemy w tych samych PB.
   Żeby dostrzec plusy to najpierw musi zamknąć się przynajmniej kilka wniosków i zostać spłaconych sporo rat żeby uwiarygodnić tego typu inwestycje. Dodam, że taka inwestycja jest odpowiednia dla inwestorów, którzy albo boją się ryzyka, albo mają problem z zainwestowaniem środków na wyższy procent. Liczę, że Twój wpis na blogu przyciągnie kogoś kto pomoże w zamknięciu pierwszych wniosków:)
   Zastanawia mnie też jak dobrym zabezpieczeniem jest hipoteka? Czy rzeczywiście, jak pisze zakra w mailach wysłanych do PD, inwestycja jest jak lokata?

  4. Arek Says:

   Dzięki za miłe słowa:) Myślę że inwestycja nie jest aż tak bezpieczna jak lokata, a to z tego powodu że odzyskanie niespłacanych pieniędzy zabezpieczonych hipoteką wiąże się z wieloma formalnościami i jest czasochłonne – a różne kruczki prawne umożliwiają pewne machloje. W końcu banki też nie zawsze zarabiają na udzielonych kredytach hipotecznych…

  5. Złoto Says:

   Inicjatywa fajna ale osobiście bałbym się w to zainwestować jakiekolwiek poważniejsze pieniądze… Czekam na wyniki kilku wniosków i co z tego będzie 🙂

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.