Ile kosztuje spóźnienie się ze spłatą? | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Ile kosztuje spóźnienie się ze spłatą?

zegarNa pewno zdajesz sobie sprawę jak dużo nieprzyjemności może przynieść nie spłacenie pożyczki – częste spotkania z windykacją, kontakty z policją i wymiarem sprawiedliwości oraz brak możliwości  korzystania  z wielu usług (nie tylko finansowych), to tylko niektóre z uciążliwości. Co gdy tylko trochę spóźnisz się z wpłaceniem raty?

Za parę dni spóźnienia za spłatą nikt nie powinien pozwać Cię od razu do sądu, co nie znaczy że takie spóźnienie ujdzie na sucho. Dziś weźmiemy na tapetę najpopularniejszy w Polsce serwis pożyczek społecznościowych Kokos.pl. Ile możesz zapłacić za spóźnienie się z ratą?

 • 4 dni opóźnienia – powiadomienie sms 5 zł
 • 7 dni opóźnienia – powiadomienie e-mail 5 zł
 • 14 dni opóźnienia – powiadomienie e-mail 5 zł
 • 21 dni opóźnienia – powiadomienie telefoniczne 10 zł
 • 28 dni opóźnienia – powiadomienie telefoniczne 10 zł
 • 32/33 dni opóźnienia – wezwanie do zapłaty – list polecony 30 zł
 • Monit Inwestorski który może być wysłany przez każdego z inwestorów(za każdy musisz zapłacić z osobna) 5 zł

Każdemu serdecznie polecam korzystanie z prostego narzędzia jakim jest kalendarz bo nadzwyczaj często, przez zwykłe zapominalstwo, dajemy łapać się na drobne opłaty które łącznie mogą stworzyć niezłą sumkę. Pamiętaj jednak że czym innym jest sytuacja bliska wpadnięciu w pętlę zadłużenia z którą trzeba walczyć z całą stanowczością.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: ,

  3 komentarze do “Ile kosztuje spóźnienie się ze spłatą?”

  1. Damian Says:

   Wielu PB nie zdaje sobie sprawy z dodatkowych kosztów związanych ze spóźnianiem, potem jest duże zdziwienie…

  2. Arek Says:

   Mam nadzieję że ten wpis pozwoli chociaż minimalnie poprawić tą sytuację.

  3. chwilówka bez bik Says:

   W porównaniu z innymi pożyczkami KOKOS wypada rewelacyjnie

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.