Istotna zmiana trendu | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Istotna zmiana trendu

Pierwszy serwis pożyczek społecznościowych na polskim rynku Kokos.pl skończył już 5 lat. Z tej okazji opublikowano kolejną wersję grafiki informacyjnej, której zeszłoroczną wersję znajdziesz tutaj. Czy trendy się zmieniły?

statystyki kokos

Otóż można śmiało powiedzieć, że na w kokosowych statystykach widoczne są pewne zawirowania. Po pierwsze ilość założonych aukcji(czyli wniosków o pożyczkę) wzrosła o ponad 25% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, zdecydowanie wybijając się z trendu bocznego trwającego od początku serwisu. Interpretacja jest jedna – coraz więcej ludzi chce otrzymać pożyczkę społecznościową.

Również średnia kwota pożyczki zachowała się inaczej niż nas do tego przyzwyczaiła – średnia kwota pożyczki społecznościowej, co roku rosła, by w ostatnim roku spaść o pół tysiąca złotych.

 • Czy inwestorzy są bardziej ostrożni zdając sobie sprawę, że duże zadłużenie jest cięższe do udźwignięcia?
 • Czy pożyczkobiorcy wolą banki i firmy pożyczkowe jeśli chodzi o większe sumy?
 • Czy może łatwiej jest zadłużyć się na dwóch kolejnych aukcjach niż na jednej na większa sumę?

Za pewne każdy z tych czynników w pewnym stopniu wpływa na otrzymany w tym roku rezultat.

Czy nowy trend się utrzyma i już niedługo na serwisach pożyczek społecznościowych będziemy pożyczać jedynie sumy wyrażone w setkach złotych;)? Czas pokaże.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , , , ,

  4 komentarze do “Istotna zmiana trendu”

  1. Damian Says:

   Spadek średniej kwoty pożyczki był na pewno spowodowany wzrostem nowych aukcji w serwisie, i biorąc pod uwagę że na kokosie bardzo dużo pożyczek jest na drobne kwoty poniżej 1000 zł to i tak ładny wynik. Uważam, że SL dopiero raczkuje w Polsce i przed sobą ma jeszcze boom. Jeśli BlueMedia bądź jakaś zagraniczna firma zacznie w mass mediach promować pożyczki społecznościowe to dopiero się zacznie na nie szał.

  2. Arek Says:

   Szczerze mówiąc uważam podobnie – np. reportaż w wiadomościach był by w stanie spowodować istny boom w całej branży.

  3. Waldemar Says:

   A masz może dane dotyczące tego jak na przestrzeni lat wygląda średnia spłacalność pożyczek?

  4. Arek Says:

   Może nie dokładnie to o co pytasz, ale mam nadzieję że pomoże:

   http://www.pozyczki20.com/najprosciej-zysk-z-pozyczek-spolecznosiowych/
   http://pozyczki20.com/obrazki/kokos.jpg

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.