Koszt prowizji dla pożyczkobiorcy | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Koszt prowizji dla pożyczkobiorcy

SeaTowersDziałam na rynku social lending jako inwestor, ale dzisiaj przyglądnąłem się wysokościom prowizji płaconych przez pożyczkobiorców na Kokos.pl. Trochę się zastanowiłem…

Prowizja zależy od aktualnego ratingu pożyczkobiorcy (wyrażonego w gwiazdkach):

5% kwoty pożyczki

4% kwoty pożyczki

3% kwoty pożyczki

2% kwoty pożyczki

1% kwoty pożyczki

0,5% kwoty pożyczki

Trochę dużo, zwłaszcza, że pożyczki społecznościowe powstały, jako opozycja do banków grzeszących zbyt wysokimi opłatami właśnie takiego typu. O ile pożyczanie pieniędzy, kiedy rating użytkownika osiągnął już solidne kilka gwiazdek wydaje się korzystne, to trudno przyciągać rzesze nowych użytkowników przy karaniu ich na starcie 5% prowizją.

 

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , ,

  3 komentarze do “Koszt prowizji dla pożyczkobiorcy”

  1. Qulin Says:

   Sporo, ale wydaje mi się, że jednak pożyczki bankowe dla nowych klientów z doskoków są droższe i to o wiele. Wiadomo, że sprawdzony klient dostanie tani pieniądz, ale i tak frycowe trzeba zapłacić na początku.

  2. Crediteo Says:

   Wysoka prowizja i tak nie przeszkadza Kokosowi trzymać palmę pierwszeństwa w social lending w Polsce. Zastanawiające.

  3. Arek Says:

   Ja tylko zastanawiam się o ile lepiej było by z social lending gdyby w ramach przyciągania nowych klientów obniżyć im wstępne opłaty.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.