Szacowanie zysku z pożyczek społecznościowych | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Najprościej – zysk z pożyczek społecznośiowych

Screen z kokos.plPowyższy obrazek pochodzący z głównej strony serwisu Kokos.pl przykuł moją uwagę. Warto zauważyć że dwie zawarte w nim liczby pozwalają bardzo szybko, zgrubnie oszacować zyskowność inwestycji w pożyczki społecznościowe.

Wyliczenie zysku

Nie wnikając w szczegóły, możemy stwierdzić że w przybliżeniu 100zł zainwestowane na rok w pożyczki społecznościowe daje 10zł zysku, czyli dwa razy tyle ile ulokowanie pieniędzy na lokacie bankowej!

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , ,

  4 komentarze do “Najprościej – zysk z pożyczek społecznośiowych”

  1. Qulin Says:

   Przy zaostrzonych kryteriach inwestycji wynik ten można znacznie podkręcić – o czym świadczą chociażby moje wyniki 😉

  2. Arek Says:

   Zgadzam się w 100%. Zaprezentowane wyliczenia mają charakter szacunkowy i odpowiadają przeciętnym zyskom inwestorów lokujących pieniądze w pożyczki społecznościowe.

  3. Samoa Says:

   Przeciętne wyniki inwestorów mocno odbiegają od oszacowanych tutaj a podana w serwisie Kokos średnia spłacalność nie zmienia się od bardzo długiego czasu i wydaje się zawyżona.

   Obliczyłem więc średnią nie-spłacalność od początku 2010r. do dnia dzisiejszego (20.10.2012) jako stosunek rat niespłaconych (w liczbie 28289) do wszystkich spłaconych (w liczbie 237725). Wynik to 0.1190.

   Czyli średnia spłacalność to 88.1%.

   Serwis Kokos umożliwia dostęp do aktualnych statystyk poprzez link, do którego trudno dotrzeć: https://kokos.pl/info/statystyki_splacalnosci

   Tu wynik jest jeszcze gorszy (liczony od początku istnienia serwisu) i spłacalność wynosi 84.47%

   Biorąc pod uwagę ten ostatni wynik otrzymujemy, że 100zł zainwestowane na rok daje 50gr zysku.

  4. Arek Says:

   Mamy do czynienia z faktem że ze statystyk każdy odczyta to co chce – sprytnie manipulując danymi.
   Drugą rzeczą jest to że Kokos cały czas się rozwija, dochodzą nowe opcje w serwisie, słabi pożyczkobiorcy tracą zaufanie inwestorów itd. Nie dziwi mnie więc że nim bliżej początków serwisu się znajdziemy – tym średni zysk będzie mniejszy.
   Po trzecie nawet jeśli średni zysk liczony proponowaną metodą wynosił by 0% rocznie, to doliczając możliwość bezproblemowej odsprzedaży niespłacanego długu i niemal automatyczne trafianie długu do windykacji, mogę się założyć że średnia zyskowność i tak była by większa niż ta odnośnie lokat bankowych.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.