Połączenie Smava i Finansowo | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Połączenie Smava i Finansowo

KwiatkiPolski rynek social lending lotem błyskawicy obiegła informacja o planowanym na 10 maja 2010 otwarciu nowego serwisu który ma być połączeniem sił Smava.pl i Finansowo.pl. Do transakcji doszło 22 marca 2010 roku, kwota transakcji nie została ujawniona.

W dotychczasowej formie serwis pożyczek społecznościowych Smava.pl będzie działał do 10 maja 2010, w tym dniu strona wystartuje w nowej odsłonie i formie. W okresie przejściowym zostanie wstrzymana rejestracja nowych użytkowników oraz wystawianie projektów pożyczkowych przez pożyczkobiorców. Ważnym podkreślenia jest fakt, że obsługa obecnych umów pożyczkowych zaciągniętych za pośrednictwem platformy będzie się odbywać na obecnych zasadach, a więc każdy pożyczkobiorca będzie musiał nadal regulować swoje długi, a inwestorzy będą otrzymywać raty wraz z wynagrodzeniem w postaci ustalonych wcześniej odsetek.

Lakonicznie o transakcji wypowiada się Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Kreativ sp. z o.o. , spółki posiadającej serwis Finansowo.pl:

Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie istnieją szanse na rozwój idei social lending. Dostrzegam duży potencjał w nadchodzących zmianach na rynku bankowości. Chcemy wprowadzić zupełnie nową jakość na rynku i dotrzeć do osób niezadowolonych z obecnej funkcji jaką pełnią banki.

Jednym z powodów podjęcia decyzji o stworzeniu nowego portalu pożyczek bezpośrednich jest rychłe wejście w życie rekomendacji T i spodziewane zmiany jakie ona spowoduje na rynku kredytów gotówkowych, o czym już mogłeś przeczytać na blogu Pożyczki 2.0.

Można się zastanawiać czy nowa siła na rynku pożyczek społecznościowych będzie w stanie konkurować z dotychczasowym bezspornym liderem – serwisem kokos.pl, ale wszystko pokaże czas i nasze wybory(jako pożyczkobiorców jak i inwestorów).

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  2 komentarze do “Połączenie Smava i Finansowo”

  1. niktwazny Says:

   Grzechy Smava :
   1. z prowizją 5% zmuszała pożyczkobiorców do wystawia ofert na 2-3 lata. Gdyby prowizja zależała od okresu pożyczki i wahała się od 2 do 5% to pewnie oferta byłaby bardziej zdywersyfikowana
   2. Brak szybkich przelewów lub alternatywnego rozwiązania (założenie 24 kont bankowych nie jest takie drogie przy sporej skali działalności ;))

   Nic dziwnego że im nie wyszło.

   Grzechy finansowo :
   1. 0 kontroli i weryfikacji

   FinansowoSmava powinna :
   1. mieć szybkie przelewy
   2. różnicować prowizję za udzielenie pożyczki w zależności od okresu i kwoty
   3. weryfikować wszystkich pożyczkobiorców tak jak smava

  2. Arek Says:

   Szybkie przelewy to podstawa, sam pamiętam niedogodności jakie pojawiły się kiedy na kokosie wyłączono na jakiś czas możliwość dokonywania mtransferów z jakich korzystam. Prowizja oczywista sprawa tak w interesie pożyczkobiorców jak i inwestorów powinna być możliwie najmniejsza.

   Natomiast pozwolę sobie polemizować z postulatem dokładnej weryfikacji wszystkich pożyczających tak jak do tej pory miało to miejsce na portalu smava(czy już nie działającym monetto). Moim zdaniem powinny istnieć jak najszersze możliwości weryfikacji, ale nie powinny być one obowiązkowe. Inwestorzy sami powinni decydować jak bardzo wiarygodny musi być pożyczkobiorca aby pożyczyć mu pieniądze.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.