Pozytywne zmiany na kokos.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Pozytywne zmiany na kokos.pl

kokosWłaściciele Kokos.pl pragną utrzymać pierwszą pozycję wśród polskich serwisów social lending, dlatego wdrażają nowe funkcjonalności. Pierwszą z innowacji jaka już została zaimplementowana w serwisie są „Wcześniejsze/późniejsze spłaty„. Jest to informacja widoczna w opisie aukcji która powie Ci o ile dni wcześniej lub z jakim opóźnieniem pożyczkobiorca dokonał spłat swoich rat. Liczba późniejszych spłat jest sumą wszystkich dni w których pożyczkobiorca zalegał inwestorowi ze spłatami. Liczba wcześniejszych spłat jest sumą wszystkich dni o które pożyczkobiorca wyprzedził terminy spłat. Oba wskaźniki funkcjonują niezależnie. Dzięki nim będziesz mógł łatwo i szybko ocenić historię danej osoby na serwisie i podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki.

W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadzono specjalne oznaczenie osób które jednocześnie pożyczają i inwestują na kokos.pl. Kolorem niebieskim oznaczani są użytkownicy którzy wystawili aukcję i jednocześnie mają zainwestowane minimum 1000zł. Inwestowanie pieniędzy pozyskanych od innych inwestorów jest ryzykowne bo ewentualne opóźnienie w spłacie jednej pożyczki może pociągnąć kolejne opóźnienia w innych.

Rokująca wielkie nadzieje jest zapowiedź poszukiwania nowych firm windykacyjnych którym inwestorzy mogli by zlecać odzyskanie niespłacanych należności. Konkurencja sprawi że skuteczność windykacji stanie się wyższa.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  6 komentarzy do “Pozytywne zmiany na kokos.pl”

  1. Mateusz Be Says:

   Dobre zmiany, powinni jeszcze popracować nad likwidacją aukcji "dla poprawy ratingu". Moim zdaniem takie aukcje poddają wątpliwości sens prowadzenia takich ratingów.

   Pozdrawiam 😉

  2. Arek Says:

   W mojej opinii uzależnianie maksymalnej wielkości pożyczki od doświadczenia na serwisie nie jest zbyt sensowne.

  3. Anonymous Says:

   Wszystko super, ale to jest troche musztarda po obiedzie. Taka informacja daje możliwość weryfikacji tylko przyszłym inwestorom. Stratni są raczej Ci starsi, na których owy ranking się buduje…

   A co myślicie o strukturach zabezpieczenia smava? Mają ekspercki model scoringowy – podobny jak w bakach…

  4. mariusz karwat Says:

   też mi się tak wydaje. Szkoda, że kokos nie dba o wszystkich inwestorów – na razie inwestuję na smavie, na razie jest ok! Co sądzicie o tym serwisie?

  5. Arek Says:

   Smava wygląda obiecująco. Czekamy na to jak ten projekt będzie się rozwijał. Na razie jest to według mojej opinii najbardziej profesjonalnie wprowadzany na rynek portal social lending. Chociaż z drugiej strony słychać skargi pożyczkobiorców że pieniądze trudno uzyskać tak samo jak w banku.

  6. mariusz karwat Says:

   Dokładnie, czekamy i obserwujemy. Co do pożyczkobiorców to faktycznie muszą dopełnić pewnych formalności, jednak jako inwestor wiem w co inwestować, żeby nie stracić na transakcji. NIe przekonuje mnie na pewno opinia Rafała Agnieszczaka, właściciela finansowo.pl: Z ideą social lending związane jest po prostu pewne ryzyko. Zawsze tak jest, gdy chce się szybko zdobyć pieniądze. Zwiększanie liczby procedur weryfikacyjnych po prostu wydłuża czas rejestracji i sprawia, że serwis jest mniej funkcjonalny
   cały artykuł pod linkiem:
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank-odmawia-Polacy-pozyczaja-w-sieci-1986774.html

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.