Problemy z Monetto.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Problemy z Monetto.pl

W ostatnich dniach robi się głośno o Monetto.pl. Ten serwis pożyczek społecznościowych od samego swojego początku wzbudzał wśród internautów kontrowersje. Mimo że był promowany jako najbezpieczniejszy sposób na zarobek za pomocą social lending, to pogrzebały go wewnętrzne spory i brak poważnego podejścia do użytkowników. Cenzura na forum, fatalna obsługa klienta, słaba skuteczność windykacji i zarabianie na przetrzymywaniu środków użytkowników to główne powody złej opinii inwestorów. Wydaje się że nie ma już ratunku dla tego projektu i musi on upaść. Nie będzie w tym wpisie szczegółowych rozważań na ten temat bo od początku na tym blogu rekomendowany jest kokos.pl(który ma się bardzo dobrze, ciągle zdobywając nowych użytkowników).

Wątpliwości może budzić los pożyczonych pieniędzy w wypadku upadłości Monetto, jednak należy pamiętać że umowy pożyczki są podpisywane pomiędzy dwiema osobami, a serwis tylko w tym pośredniczy. Według przepisów prawa pożyczkobiorca ma nadal takie same obowiązki w stosunku do inwestora jak przed upadkiem serwisu social lending. W takim wypadku brak jest jedynie wsparcia ze strony serwisu(które w przypadku Monetto.pl i tak było mierne).

Zainteresowanym tematem polecam garść informacji z pierwszej ręki znajdujących się tutaj.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Jedna odpowiedź do “Problemy z Monetto.pl”

  1. Aktualne promocje w serwisach social lending | Porady finansowe Says:

   […] zaczynają drugą rundę walki o rosnący kilkadziesiąt procent rocznie rynek, w poprzedniej Monetto.pl zostało znokautowane, Centto.pl i NaChwilke.pl też chyba już się nie podniosą. W swojej niszy […]

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.