Rating pożyczkowy w Smava.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Rating pożyczkowy w Smava.pl

We wpisie „Ryzyko pożyczki” przeczytałeś ogólne informacje o sposobach określania ryzyka udzielania pożyczki w serwisach social lending. W tym artykule będziesz mógł przyglądnąć się jak wspomniane idee realizowane są w Smava.pl.

O wykonanie systemu precyzującego ryzyko pożyczenia pieniędzy konkretnej osobie, Smava zwróciła się do Biura Informacji Kredytowej. BIK jest instytucją gromadzącą, przechowującą oraz przetwarzającą informacje o aktualnych zobowiązaniach oraz historii kredytowej klientów banków i SKOK-ów. Informacje znajdujące się w BIK dotyczą wszystkich rachunków kredytowych, jakie prowadzą lub prowadziły banki lub SKOK-i, a więc zarówno tych obsługiwanych prawidłowo, jak i tych, które spłacane są lub spłacane były nieterminowo. BIK na podstawie gromadzonych latami danych o profilach osób spłacających swoje zobowiązania stworzył ekspercki model scoringowy który każdemu z pożyczkobiorców przyporządkowuje procentowe prawdopodobieństwo zaprzestania spłacania pożyczki w dowolnym momencie od jej otrzymania.

Jako inwestor w Smava widzisz jaki rating pożyczkowy został nadany Twojemu pożyczkobiorcy. A oto jak przedstawia się prawdopodobieństwo trudności ze spłatą zadłużenia dla poszczególnych pożyczających:

rating smava
W powyższej tabeli podane zostało uśrednione prawdopodobieństwo zajścia „złego zdarzenia”, definiowanego jako zaprzestanie spłat pożyczki w dowolnym momencie od jej uzyskania,  pośród klientów z danej grupy ratingowej zaciągających pożyczkę  na okres 12 miesięcy. Dane Smava.pl.

Ryzyko określane przez specjalistów odciąża zwyczajnego inwestora z obowiązku samodzielnego studiowania statystyk niespłacalności, co sprawia że na Smava.pl z powodzeniem może inwestować dosłownie każdy.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

    Dodaj odpowiedź

    Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.