RRSO w pożyczkch społecznościowych | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

RRSO w pożyczkch społecznościowych

malpkiWiele razy widziałeś reklamy kredytów gotówkowych proponujące bardzo niskie oprocentowanie np. 7% lub 8%. Nie musisz być ekspertem od bankowości aby domyślić się że faktyczny koszt kredytu będzie znacznie wyższy. Lepszym sposobem na porównanie kredytów(ale nadal pozostawiającym mnóstwo do życzenia) jest obliczenie RRSO.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (ang. Annual percentage rate) stopa procentowa wyliczona zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dziennik Ustaw z 2001 r. nr 100 poz. 1081). RRSO pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie ofert banków, ponieważ oprócz oprocentowania uwzględnia ona także pozostałe koszty kredytu (np. prowizje). W przybliżeniu RRSO charakteryzuje faktyczny koszt pożyczenia pieniędzy.

O RRSO, sposobie jego obliczania oraz istotnych niuansach z niego wynikających przeczytasz w jednym z kolejnych wpisów. Poniżej możesz obejrzeć wykres który poglądowo pokazuje omówiony wskaźnik dla pożyczek z różnych instytucji finansowych. Patrząc na niego możesz zauważyć że prostsze i szybsze pożyczki społecznościowe mają dużą przewagę nad tradycyjnymi formami pozyskiwania pieniędzy.

RRSO

Stworzone na podstawie danych smava.pl i opracowań własnych. Możesz powiększyć obraz klikając na niego.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  2 komentarze do “RRSO w pożyczkch społecznościowych”

  1. opiotr Says:

   Przewaga rzeczywiście może jest smavie ale już na kokosie to bym się zastanawiał tam też każdy jakieś ubezpieczenia bierze i procent jest liczony od całej kwoty. Szkoda, że na tym wykresie nie uwzględnili bo tam to często się pożycza na 1000% 🙂

  2. Arek Says:

   Trudno ocenić faktyczny koszt pożyczki społecznościowej gdyż dla każdego pożyczkobiorcy może być on inny. Na kokosie ktoś biorący pożyczkę może uzyskać realne oprocentowanie wysokości kilkunastu procent(nominalne oprocentowanie + 0,5% kwoty pożyczki opłaty). Inna osoba która podda się wszystkim weryfikacjom(w większości przecież nieobowiązkowym), ubezpieczy się i weźmie małą kwotę pierwszej pożyczki może uzyskać RRSO tak wysokie jak w bankach.

   Z tym 1000% prawdopodobnie chodziło o finansowo.pl – wynika to z tego że można tam pożyczczyć małe kwoty na bardzo krótki termin. Przykładowo pożyczamy 100zł na tydzień, w zamian chcemy 2zł za fatyge i ryzyko – oprocentowanie takiej pożyczki to 105%!!!, a jeśli doliczymy opłaty które poniósł pożyczkobiorca rejestrując się w serwisie to rzeczywiście może mu wyjść blisko 1000%.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.