Ruszył serwis Zakra.pl | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Ruszył serwis Zakra.pl

ZakraWystartował nowy Polski serwis social lending – Zakra.pl.  Już wkrótce pojawią się pierwsze aukcje oraz pożyczki społecznościowe udzielone za pomocą tego portalu i wtedy będzie można dokładniej opisać jakość świadczonych przez zakrę usług. Tymczasem warto abyś zapoznał się z krótką listą najistotniejszych cech charakteryzujących nową markę.

 • Prowizje dla inwestorów są dodatkowym wynagrodzeniem poza odsetkami umożliwiającym podniesienie maksymalnej zyskowności inwestycji w pożyczkę prywatną o 5%(czyli na dzień 3.5.2010 do 25%). Jest to częściowe ominięcie ustawy stanowiącej o ograniczeniu maksymalnego oprocentowania pożyczek, wzorowane na podobnych działaniach banków.
 • Możliwość udzielania pożyczek gotówkowych, pożyczek dla firm, oraz pożyczek samochodowych zabezpieczanych przez częściowe przewłaszczenie pojazdu przez serwis zakra.pl oraz złożenie do depozytu karty pojazdu.
 • Standardowe weryfikacje rachunku bankowego, dowodu osobistego, adresu zamieszkania, numeru telefonu komórkowego i sprawdzenie pożyczkobiorcy w bazie infomonitor. Opcjonalnie użytkownik może zamówić weryfikację tożsamości, numeru telefonu stacjonarnego i pracodawcy, tym samym zwiększając swoją wiarygodność w oczach inwestorów gotowych udzielić mu pożyczki. Będzie funkcjonował także rating pożyczkodawców.

W ramach promocji pożyczkodawcy którzy zarejestrują się w Zakra.pl w maju otrzymają dodatkowe wynagrodzenie w postaci 1% prowizji od zainwestowanych środków. Warto abyś zainteresował się tym nowym serwisem pożyczek społecznościowych posiadającym duże perspektywy do generowania dla Ciebie regularnych zysków.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  9 komentarzy do “Ruszył serwis Zakra.pl”

  1. lukaszpp Says:

   Jak dla mnie ciekawy serwis, ta zakra. Gdyby ruszyli na dobre to moim zdaniem mogliby pobić kokosa – ale do tego daleka droga. Zwłaszcza, że jak na razie to jest tam zupełnie pusto… Napiszę o nich opinię, kiedy coś tam zacznie się dziać.

  2. Arek Says:

   Myślę że kiedy ludzie dokonają już obowiązkowych weryfikacji wszystko zacznie się powoli rozkręcać, w końcu na razie mamy do czynienia z pierwszymi dniami działalności tego nowego serwisu pożyczek społecznościowych.

  3. Tomek Says:

   Wszystko to wygląda wręcz rewelacyjnie i jestem podekscytowany nowymi możliwościami jakie da nam zakra. Jednak jeśli zacznę inwestować tam poczekam minimum 12 miesięcy aby serwis rozkręcił się na dobre i aby wygenerował jakieś w miarę wiarygodne statystyki spłacalności.

  4. Arek Says:

   Pewna doza ostrożności jest zawsze potrzebna. Mimo to dobrze jest już teraz założyć na zakra.pl konto chociażby po to by na bieżąco otrzymywać powiadomienia na temat rozwoju tego serwisu social lending. Oczywiście można długo czekać, ale ja osobiście nie czekam, a oprę się na wiedzy jaką uzyskałem inwestując w kokos.pl i mam nadzieję że sprawdzi się ona również na zakra.pl.

  5. niktwazny Says:

   zakra , przemyślenia po pół roku:
   1. rentowność pożyczek wyższa niż na kokosie
   2. liczba dobrych pożyczkobiorców mocno ograniczona
   3. można użyć zakry jako źródła taniego kredytu na krótki termin (karta kredytowa z moneybackiem ;))
   4. trudno szacować ryzyko ponieważ portale nie wymieniają między sobą informacji o zadłużeniu użytkowników ani o poważnych zaległościach w płatnościach. na zakra nagminnie pojawiają się osoby „spalone” na innych portalach SL

  6. M Says:

   który serwis oceniasz lepiej pod kątem windykacji: kokos czy zakra? a może jakieś inne serwisy?

   pozdrawiam

  7. Arek Says:

   Myślę że kokos.pl, nie mam zbyt dużo doświadczeń z zakrą.

  8. Miłosz Says:

   Nie polecam zdecydowanie. Od tygodnia czekam na wypłatę/zwrot 5 000 zł z salda.
   Albo BOK nie odpowiada albo mnie zwodzi, że pieniadze już zostały przez ksiegowość wysłane a ja wciąż pieniedzy na koncie nie mam. Ciekawy jestem ile już zarobili wbrew mojej woli na tej tygodniowej zwłoce…
   Ciekawe kiedy zwrócą pieniądze…

  9. Arek Says:

   Nie słyszałem jeszcze o takiej sytuacji. Był bym wdzięczny za informację o następnych wydarzeniach w sprawie.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.