Rządowy social lending | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Rządowy social lending

godloRząd uznał serwisy pożyczek społecznościowych za wiarygodnych partnerów którzy lepiej niż banki poradzą sobie z udzielaniem pożyczek biznesowi. To duży kredyt zaufania, ale też ogromna szansa dla rynku social lending …a dokładniej dla brytyjskiego rynku social lending, bo to ich rząd zdecydował się na takie innowacyjne rozwiązanie.

Niestety na dostrzeżenie przez nasz rząd potencjału pożyczek społecznościowych będziemy musieli pewnie jeszcze sporo poczekać. Mam jednak nadzieję że trend się przyjmie i z biegiem czasu coraz więcej Państw przestanie polegać jedynie na bankach. Co takiego dokładnie stało się w Wielkiej Brytanii?

55 milionów funtów z funduszów publicznych zostało rozdysponowanych do czterech platform social lending: Zopa, Funding Circle, Boost i Credit Asset Management. Brytyjski rząd daje sygnał że nie chce polegać na monopolu banków. Brawa za to.

Jak myślisz, czy podobna inicjatywa przeszła by w naszym kraju?

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Jedna odpowiedź do “Rządowy social lending”

  1. Filip Says:

   Przydało by się coś takiego też w Polsce. Jeśli nie gwarancje państwa to może chociaż ułatwienie ścigania nierzetelnych płatników.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.