Social lending po roku 2010 | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Social lending po roku 2010

pożyczki 2010Mija właśnie trzeci rok funkcjonowania w Polsce pożyczek społecznościowych, przez ten okres social lending przeżył ogromny rozwój. Jeśli chcesz wiedzieć co dokładnie się zmieniło to polecam Ci skorzystanie z archiwum zawierającego wszystkie wpisy opublikowane na tym blogu(znajdziesz je z prawej strony przewijając widok nieco w dół). Przez cały rok starałem się dokładnie relacjonować wszystkie nowości, informować o konkursach oraz promocjach, dzielić się moimi doświadczeniami a także odpowiadać na pojawiające się wątpliwości.

Dlatego bardzo cieszy mnie kiedy otrzymuję informacje że ludzie dzięki czytaniu tego bloga wygrywają nagrody w konkursach, dowiadują się o nowych serwisach oraz podejmują decyzję by zacząć na nich zarabiać. Za pomocą kanału RSS bloga śledzi obecnie już 101 osób, jeśli tego jeszcze nie robisz możesz do nich dołączyć klikając tutaj(co to jest i jak obsługiwać RSS?). Każdego miesiąca ponad trzy tysiące nowych osób zyskuje dzięki tej stronie wiedzę o pożyczkach społecznościowych.

Jak mają się po tym roku serwisy social lending?

 • Kokos.pl nadal utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera z 133 tys. zarejestrowanych użytkowników i ponad 38 mln zł udzielonych pożyczek. Wprowadzane powoli ale z rozwagą innowacje wytyczają trendy i czynią inwestowanie w pożyczki społecznościowe coraz bardziej bezpiecznym i wygodniejszym. Według mnie najważniejszym krokiem na przód w tym serwisie było w tym roku wprowadzenie rynku wtórnego pożyczek.
 • Zakra.pl nie naśladuje na ślepo kokosa, wprowadza własne rozwiązania i pilnie wsłuchuje się w głosy swoich użytkowników. Nowy portal już na dobre zadomowił się na polskiej scenie social lending. W mojej opinii najlepsze co zrobili w tym roku to przeniesienie na serwis obowiązku uzyskania sądowego nakazu zapłaty.
 • Finansowo.pl trwa, ale nie widać na nim wielu innowacji. Nadal jest kojarzone z beznadziejną weryfikacją pożyczkobiorców, nieprzyzwoicie wysoko oprocentowanymi pożyczkami i z ogromną niespłacalnością. Projekt moim zdaniem zaniedbany przez twórców.
 • Sekrata.pl to serwis który co dopiero wystartował, ale już przyciąga kilkoma fajnymi funkcjonalnościami. Na jego korzyść na pewno przemawia że jest tworzony przez osoby związane już wcześniej z pożyczkami społecznościowym i jak na razie niemal mistrzowskie traktowanie użytkownika. Moim zdaniem ich największą zaletą są bonusy dla inwestora.
 • Priva.pl nie wystartowała, miała być wielką następczynią smava.pl ale coś nie wyszło i serwis jeszcze nie działa.
 • Dajpo.pl jeszcze nie wystartowało.
 • Ducatto.pl i NaChwilke.pl charakteryzują się jak na razie śladową ilością udzielanych pożyczek.
 • Richie.pl nie jest serwisem pośredniczący w udzielaniu pożyczek społecznościowych, ale gwarantującym bezpieczeństwo pożyczki na kokos.pl, ich powstanie znacznie zwiększyło możliwości inwestowania w pożyczki społecznościowe.

W związku z nadchodzącym rokiem 2011 dwie informacje:

A jak według Ciebie pożyczki społecznościowe poradziły sobie w 2010 roku? Twoja opinia w komentarzach pod tym wpisem będzie dla mnie bardzo cenna.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi:

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.