Weryfikacja adresu zamieszkania | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Weryfikacja adresu zamieszkania

chatkaW jednym z poprzednich wpisów przeczytałeś o związku między ilością pozytywnych komentarzy na serwisie aukcyjnym allegro.pl, a prawdopodobieństwem że spłata pożyczki odbędzie się w prawidłowy sposób. Po przeczytaniu tego krótkiego wpisu będziesz wiedział jak na spłacalność rat wpływa kolejny czynnik.

Weryfikacja adresu zamieszkania polega na wpisaniu przez pożyczkobiorcę otrzymanego tradycyjną pocztą unikalnego kodu wygenerowanego przez system serwisu kokos.pl. Odpowiednie pole znajduje się w koncie każdego zarejestrowanego użytkownika w zakładce „Weryfikacja”. W ten sposób uzyskasz pewność że że adres jaki został podany przy rejestracji jest prawdziwym adresem zamieszkania pożyczkobiorcy. Według statystyk(stworzonych dzięki kokos API) okazuje się że spłacalność pożyczek udzielonych pożyczkobiorcom z zweryfikowanym adresem zamieszkania sięga 100%! Od początku działalności serwisu do 21 lipca 2009 pożyczkobiorcy którzy pozytywnie przeszli tę weryfikację spłacili 1059 pożyczek. Żadna z zaciągniętych przez nich pożyczek nie trafiła do windykacji! Co ciekawsze, osoby które negatywnie przeszły weryfikację adresu zamieszkania też spłaciły całość zadłużenia! Możesz snuć teorie dlaczego akurat ta weryfikacja gwarantuje tak wysoką spłacalność – prawdopodobnie decydują się na nią jedynie osoby mające w planach rzetelną spłatę zadłużenia.

Warto dodać że wysłanie listu z hasłem potwierdzającym adres ‘klienta’ jest metodą z powodzeniem wykorzystywaną przez takich potentatów internetu jak np. allegro.pl. Pamiętaj że śledząc nowe wpisy na tym blogu możesz liczyć na kolejne analizy i porady jak najlepiej zarabiać na pożyczkach społecznościowych.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  5 komentarzy do “Weryfikacja adresu zamieszkania”

  1. Arek Says:

   tradycyjnie dodam że kokos.pl nie udostępnia informacji czy pożyczkobiorca był zweryfikowany w momencie udzielenia pożyczki , tylko jak to wygląda obecnie. Z tego powodu przy sporządzaniu statystyk przyjąłem chyba rozsądne założenie: "Ta sama osoba jest tak samo uczciwa przed i po zweryfikowaniu miejsca zamieszkania".

   Dołożyłem wszelkich starań aby dane były poprawne mimo to z różnych powodów mogą się w nich pojawić rozbieżności z stanem rzeczywistym.

  2. Anonymous Says:

   "Arek pisze: "Od początku działalności serwisu do 21 sierpnia 2009"

   Eee, ale że jak do 21 sierpnia, jak mamy dopiero 12? :> Znaczy, że ludzie którzy mieli pożyczki do 11 sierpnia, popłacili już i te z 11 września? Czy ja czegoś nie rozumiem? 😛

  3. Arek Says:

   Przepraszam – zagapiłem się. Chodzi o 21 lipca. Dzięki za uwagę.

  4. Adam W. (milion z tysiąca) Says:

   Ciekawa statystyka. Dziś wpadłem na kokosa popatrzyć co z ratami i imo wszystko tym zweryfikowanym po adresie też zdarzają się opóźnienia, przeterminowania. Aczkolwiek jaka będzie rzeczywista spłacalność spóźnionej pożyczki jeszcze nie wiem 🙂

  5. Arek Says:

   Za niespłacone uznawałem pożyczki które trafiły do windykacji – czyli dłużnicy uchylali się od spłaty przez (około)40 dni. Zaprezentowane statystyki są zaskakująco dobre, możliwe że niedługo pojawią się pojedyncze przypadki niespłacenia zobowiązań.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.