Weryfikacja dowodu osobistego | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Weryfikacja dowodu osobistego

Dowód osobistyWitaj w jednym z ostatnich wpisów z serii w której możesz przeczytać o skuteczności oferowanych przez serwis kokos.pl weryfikacji użytkownika(pozostałe wpisy z tej serii tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Podczas dalszej lektury zyskasz kilka użytecznych informacji o weryfikacji dowodu osobistego.

Weryfikacja dowodu osobistego polega na sprawdzeniu czy dane zapisane podczas rejestracji konta użytkownika w Kokos.pl są zgodne z danymi widocznymi na przesłanych zdjęciach, skanach dowodu osobistego. W celu przeprowadzenia weryfikacji użytkownik powinien skorzystać z menu „Moje Weryfikacje”.

Dyskusyjna staje się przydatność takiej weryfikacji dla Ciebie jako pożyczkobiorcy który zastanawia się czy warto zainwestować Swoje pieniądze. Statystyki na dzień ich sporządzenia wskazują na 100% spłacalność osób które poddały się sprawdzeniu danych na dowodzie osobistym, mimo to możliwe że jest to spowodowane głównie krótką obecnością tej weryfikacji w ofercie kokos.pl.

Śledząc blog Pożyczki 2.0 będziesz mógł monitorować zmiany w skuteczności tej weryfikacji dzięki okresowym sprawozdaniom.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  6 komentarzy do “Weryfikacja dowodu osobistego”

  1. yossarian. Says:

   Cześć,
   Mi w ogóle wydaje się dziwne, że można pożyczyć komuś pieniądze bez weryfikacji dowodu osobistego. Dziwi mnie, że nie jest to standardowa procedura.

  2. Arek Says:

   To jest fajne w kokosie. Uważasz że nie powinno się pożyczać osobom bez weryfikacji dowodu osobistego – pożyczasz tylko zweryfikowanym, uważasz że nie jest to istotne – pożyczasz nie patrząc na to czy dowód był sprawdzony. Twórcy serwisu nie twierdzą że wiedzą lepiej niż inwestor, dlatego pozostawiają mu swobodę.

  3. yossarian. Says:

   No ok, tylko jak nie pokażesz mi dowodu to skąd wiem kim jesteś? To tak jakby na ulicy podszedł do Ciebie facet i poprosiło o pożyczkę twierdząc, że odda za miesiąc w tym samym miejscu, o tej samej porze. Jakoś to dla mnie dziwne.

  4. Arek Says:

   Tak, dowód osobisty jest dobrym poświadczeniem tożsamości, mimo to niektórzy zaufają np. tożsamości z konta na allegro, weryfikacji zatrudnienia lub zamieszkania czy historii spłat pożyczek. Dla każdego coś co uważa za słuszne.

  5. Ochrona przed fałszywymi tożsamościami | Porady finansowe Says:

   […] Kokos.pl , co dla Ciebie jako inwestora oznacza że ryzyko udzielania pożyczki maleje. Każdy dowód osobisty poddawany weryfikacji będzie od teraz sprawdzany także w bazie skradzionych […]

  6. Dlaczego Sekrata.pl może zagrozić liderowi? | Porady finansowe Says:

   […] możliwość dokonywania dodatkowych weryfikacji przez pożyczkobiorców. Można weryfikować drugi dokument tożsamości, zaświadczenie o zatrudnieniu i skany rachunków (np. za gaz, telefon, prąd). Na pewno […]

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.