Weryfikacja finansowa w kokos | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Weryfikacja finansowa w kokos

Weryfikacja finansowaNa blogu Pożyczki 2.0 mogłeś już przeczytać o tym że  serwis social lending kokos.pl udostępnił w swojej ofercie weryfikację finansową. Ta nowa usługa wprowadzona na wzór tych przeprowadzanych przez banki i inne instytucje finansowe znacznie zbliża poziom bezpieczeństwa do tradycyjnych form lokowania pieniędzy, z tym że w pożyczkach społecznościowych głównym beneficjentem są pożyczkodawcy a nie właściciele banków.

Jest kilka powodów dla których warto abyś zamówił weryfikację finansową:

 • Twoja zdolność finansowa zostanie zweryfikowana przez wyspecjalizowanych w tym celu pracowników spółki OIL (Online Investments & Loans Sp. z o.o.), dzięki czemu możesz potwierdzić czy Twoje wyliczenia się zgadzają i tak na prawdę stać Cię na pożyczkę.
 • Znacząco zwiększysz Twoją wiarygodność w oczach pożyczkodawców, przez co pożyczkę otrzymasz szybciej i taniej.
 • Od 1 stycznia 2011 brak ważnej weryfikacji finansowej będzie skutkował podwyższeniem prowizji serwisu od uzyskanej kwoty pożyczki o 1%.  Oprócz możliwości uzyskania niższego oprocentowania, zyskasz na niższej prowizji. Jeśli zamierzasz kiedyś pożyczyć więcej niż cztery tysiące złotych to dokonanie weryfikacji finansowej będzie wręcz matematyczną koniecznością w celu obniżenia kosztów.
 • Spółka OIL po przeprowadzeniu weryfikacji będzie mogła zainwestować w Twoją aukcję, dzięki czemu szybciej uzyskasz wnioskowaną kwotę pożyczki.
 • Teraz w ramach promocji weryfikacja finansowa kosztuje nie 40, a 20zł. Dodatkowo za darmo otrzymasz kartę prepaid z wizerunkiem kokosa.

Aby przeprowadzić procedurę weryfikacji nie musisz nigdzie się zgłaszać, wszystko odbędzie się drogą elektroniczną i pocztową w trzech prostych krokach:

 • Po zamówieniu usługi otrzymasz wiadomość mailową z Formularzem Użytkownika.
 • Maksymalnie po upływie 14 dni odeślesz wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami.
 • Gdy Online Investments & Loans Sp. z o.o. otrzyma od Ciebie dokumenty w ciągu maksymalnie 10 dni zakończy Twoją weryfikację, zostaniesz o tym poinformowany osobną wiadomością mailową. Weryfikacja Finansowa będzie ważna przez 12 miesięcy od momentu jej przeprowadzenia.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: ,

  2 komentarze do “Weryfikacja finansowa w kokos”

  1. Markus Says:

   Ciekaw jestem czy ktoś już testował tę weryfikację w praktyce? Masz może jakieś informacje co dokładnie sprawdzają i jakie dokumenty potrzeba złożyć?
   Zobaczymy też na ile podniesie ona bezpieczeństwo pożyczkodawców.

  2. Arek Says:

   Podobnie jak w przypadku weryfikacji do niebieskich gwiazdek, nie określono z góry dokumentów, które są konieczne. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza przez zainteresowanego weryfikacją użytkownika i udokumentowanie przede wszystkim źródła dochodu. Można to zrobić przesyłając np. zaświadczenie od pracodawcy albo potwierdzenia przelewu wynagrodzenia za 3 ostatnie miesiące.

   Weryfikatorzy proszą o dodatkowe dokumenty, jeśli mają wątpliwości lub chcą zweryfikować dodatkowe informacje. Czasami konieczne jest nawet przesłanie PIT.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.