Weryfikacja konta bankowego | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Weryfikacja konta bankowego

Rolą serwisów pożyczek społecznościowych jest weryfikacja osób będących po obu stronach transakcji. O ile pożyczkobiorca często musi poświecić więcej czasu by uzyskać dużą wiarygodność, o tyle w praktyce sprawdzanie inwestorów ogranicza się jedynie do weryfikacji numeru rachunku bankowego. Pozwól przedstawić sobie jak sytuacja wygląda na największym polskim serwisie social lending. Aby dać zweryfikować swoje konto bankowe i czerpać z pełni możliwości oferowanych Ci przez kokos.pl, powinieneś po zarejestrowaniu się w tym serwisie (o czym przeczytasz w artykule „Zarób 10zł za samą rejestrację na kokos.pl”) przekazać przelewem na określone konto kwotę 5.00 zł. Niezbędne do przelewu dane uzyskasz korzystając z zakładki „moje weryfikacje”.

Cytując za kokos.pl:

Weryfikacja Twojego konta bankowego polega na porównaniu zgodności danych zarejestrowanych w serwisie Kokos.pl z zawartymi na przelewie bankowym. W przypadku Inwestora zweryfikowanie rachunku jest niezbędne w celu zapewnienia przejrzystości i sprawnie funkcjonującego systemu spłat poczynionych inwestycji. […] Zarejestrowanie w systemie rachunku bankowego nienależącego do Ciebie, może zostać uznane za próbę wyłudzenia pieniędzy i podawanie nieprawdziwych danych.

Proszę, zwróć uwagę że przelew musi być dokonany bezpośrednio z Twojego własnego, osobistego rachunku bankowego. Nie zadziała np. przelanie kwoty weryfikacyjnej za pośrednictwem poczty. (Osobiście korzystam z rachunku w banku internetowym co polecam również Tobie). Najlepsza dla Ciebie wiadomość jest taka że te 5zł jest jedyną opłatą którą poniesiesz jako inwestor na kokos.pl.

Z następnego wpisu dowiesz się jak z technicznego punktu widzenia udzielić pożyczki i prawdopodobnie (jeśli tego wcześniej nie robiłeś) będziesz zaskoczony że jest to kwestią dosłownie kilku kliknięć.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Jedna odpowiedź do “Weryfikacja konta bankowego”

  1. Sekrata – nowy serwis Social Lending | Porady finansowe Says:

   […] weryfikacje to dla inwestorów numer konta i numer telefonu, a dla pożyczkobiorców numer konta, dowód osobisty i numer telefonu. Jest też […]

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.