Weryfikacja zatrudnienia | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Weryfikacja zatrudnienia

PracaJako czytelnik tego bloga dysponujesz już dużą wiedzą pozwalającą Ci na wybór najpewniejszych aukcji w serwisach pożyczek społecznościowych. Wiesz jak na wiarygodność pożyczkobiorcy wpływają komentarze na allegro.pl oraz weryfikacje adresu zamieszkania i telefonu komórkowego. W tym wpisie przeczytasz o weryfikacji zatrudnienia w serwisie kokos.pl. Weryfikacja zatrudnienia polega na sprawdzeniu, czy podane przez pożyczkobiorcę dane dotyczące wykonywanej pracy są prawdziwe. W tym celu pracownik kokos.pl kontaktuje się z pracodawcą chcąc potwierdzić zatrudnienie w danym miejscu, okres zatrudnienia i stanowisko jakie zostało podane w trakcie procesu weryfikacji. Pożyczkobiorca powinien poinformować pracodawcę, że pracownik kokos.pl w ciągu 7 dni skontaktuje się z nim telefonicznie, bądź mailowo w celu potwierdzenia wskazanych przez pracownika danych. Koszt weryfikacji zatrudnienia to 9zł i w całości ponosi go pożyczkobiorca. (Operator serwisu Kokos.pl firma Blue Media S.A. nie weryfikuje faktu otrzymywania emerytury lub renty przez Użytkowników serwisu. Weryfikacja zatrudnienia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest możliwa do przeprowadzenia tylko w wypadku, jeśli Użytkownik jest pracownikiem ZUS.)

Weryfikacja zatrudnienia jest stosunkowo młodą funkcjonalnością serwisu kokos.pl ale warto odnotować że według statystyk stworzonych dzięki Kokos API(na dzień 21 lipca 2009) żadna z pożyczek udzielonych osobom które pozytywnie przeszły tę weryfikację nie trafiła do windykacji. Weryfikacja zatrudnienia jest też szeroko stosowana przez banki – instytucje mające ogromne doświadczenie w udzielaniu pożyczek(zauważ że świadczy to o wysokiej skuteczności tego rozwiązania).

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

    Dodaj odpowiedź

    Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.