Wyjście z internetu | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Wyjście z internetu

liśćPożyczki społecznościowe będące tematem czytanego przez Ciebie bloga narodziły się jako jedno z kolejnych rozwiązań modnego nurtu Web 2.0.  Jego główne założenie to jak najszersze umożliwienie użytkownikom(klientom) uczestnictwa w działaniu i tworzeniu wyjściowego rozwiązania(produktu). Za odpowiednik w web 2.0 tradycyjnych portali z newsami redagowanymi przez wąskie grono zatrudnionych specjalnie do tego celu osób  możemy uważać serwisy wykop.pl czy digg.com, gdzie internauci decydują które informacje warte są przeczytania. Podobnie zamiast klasycznych encyklopedii –  mamy wikipedię, zamiast telewizji – youtube, zamiast sklepów – allegro, zamiast biur matrymonialnych – fotkę;) …i wreszcie jako szczytowe osiągnięcie web 2.0 zamiast banków istnieją pożyczki społecznościowe.

Mimo ogromnej popularności serwisów społecznościowych dużej części ludzi nadal bardziej odpowiadają tradycyjne modele. Jest to związane z przyzwyczajeniami, brakiem wiedzy o obecnych możliwościach lub po prostu przekonaniem o wyższości tradycyjnych rozwiązań. Dlatego z punktu widzenia rozwoju social lendingu bardzo cieszy wejście Smava.pl z ofertą pożyczek społecznościowych do tradycyjnej sieci sprzedaży usług finansowych jakie dokonało się w październiku. Smava.pl podpisała umowę o współpracy z niezależnym ogólnopolskim operatorem finansowym Euro Finanse.

Rozpoczęta współpraca oznacza:

  • udostępnienie pożyczek społecznościowych w ofercie ponad 450 stacjonarnych doradców finansowych na terenie całego kraju, a więc znaczące zwiększenie dostępności tego produktu finansowego.
  • przyspieszenie procesu weryfikacji pożyczkobiorców polegające na sprawdzeniu dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach przez konsultantów Euro Finanse.
  • wzrost liczby projektów pożyczkowych w które możesz inwestować Twój kapitał.

Czekamy na wyniki sprzedaży pożyczek społecznościowych nową drogą, możliwe że jeśli okażą się dobre to październik 2009 będzie uznawany za przełomową datę w historii polskiej branży social lending.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

    Dodaj odpowiedź

    Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.