Wywiad z zarządem Smava.pl cz. I | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Wywiad z zarządem Smava.pl cz. I

wywiadSpecjalnie dla czytelników bloga Pożyczki 2.0 przeprowadziłem wywiad z zarządem smava.pl – Polskiego serwisu pożyczek społecznościowych który stawia głównie na bezpieczeństwo(o smava.pl mogłeś przeczytać też w tym wpisie).

Witam. Z racji że Blog Pożyczki 2.0 tworzony jest głównie dla ludzi chcących ulokować swoje oszczędności w pożyczkach społecznościowych będę pytał o sprawy istotne z punktu widzenia inwestora.

Dlaczego od inwestorów wymagane jest przesłanie formularza i kopii dowodu osobistego? W innych serwisach social lending obywa się bez takich wymogów.

W smava.pl za cel postawiliśmy sobie zbudowanie bezpiecznej platformy p2p lending, która dla pożyczkobiorców jest źródłem najtańszych pożyczek na rynku, a inwestorom oferuje całkowicie nowy instrument inwestycyjny. Priorytetem naszym było zbudowanie bezpiecznej platformy p2p lending w której ryzyko inwestycyjne jest kwantyfikowalne oraz możliwe do uwzględnienia w strategii inwestycyjnej. Jednym z elementów systemu bezpieczeństwa serwisu smava.pl jest wymóg przesłania kopii dowodu osobistego przez osoby inwestujące przy pomocy serwisu. Genezą niniejszego wymogu jest zabezpieczenie możliwości pożyczkobiorców wywiązania się z ewentualnego obowiązku podatkowego, jeśli takowy nastąpi oraz zapewnienie inwestorom maksymalnego bezpieczeństwa ich kapitału, który pomnażają korzystając z platformy smava.pl.

Kim jest statystyczny pożyczkobiorca w serwisie smava.pl?

Statystyczny pożyczkobiorca smavy to przeciętny użytkownik usług z branży kredytów konsumenckich, który obliczył koszt pożyczki w serwisie smava.pl i zobaczył, iż RRSO pożyczki w smavie jest nawet dwukrotnie niższe niż w przypadku RRSO kredytów bankowych lub pożyczek w innych podobnych serwisach.

Ile osób wzięło już pożyczkę za pomocą smava.pl i na jaką łączną kwotę?

Podążając przykładem smavy w Niemczech w pierwszy roku działalności budowa wolumenu sprzedaży nie jest naszym priorytetem. Zależy nam na zbudowaniu bezpiecznego i działającego rynku p2p lending, który oferuje najtańsze na rynku pożyczki oraz bezpieczne i korzystne inwestycje. W przyszłości planujemy udostępnienie funkcjonalność statystyk sprzedaży online, tak jak robimy to obecnie w serwisie smava.de

Jak dużo z tych pożyczek trafiło do windykacji?

Na dzień dzisiejszy odsetek spraw przekazywanych do windykacji oscyluje w okolicach 5% – to najlepszy wynik pośród platform pożyczek społecznościowych na polskim rynku.

Współpraca z firmą Kaczmarski Inkasso odbywa się bardzo sprawnie i znaczna część windykowanych środków na bieżąco wraca do inwestorów. Inwestorzy mogą nadzorować przebieg spraw windykowanych przez firmę Kaczmarski Inkasso w formie online, przy pomocy indywidualnego loginu i hasła nadanego im przez firmę windykacyjną. Co więcej inwestorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z procesem windykacyjnym i całość odzyskanych przez firmę windykacyjną środków przekazywana jest inwestorom. Te elementy sprawiają, iż windykacja w serwisie smava działa znacznie skuteczniej niż w podobnych serwisach na Polskim rynku.

Z dalszą częścią wywiadu zapoznasz się w następnym wpisie w którym zostaną poruszone między innymi kwestie podatkowe.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  5 komentarzy do “Wywiad z zarządem Smava.pl cz. I”

  1. yossarian. Says:

   Arku, jedno pytanie. Jak rozliczamy podatek BELKI. Czy serwisy same go potrącają?

  2. Arek Says:

   Serwisy nie potrącają tego podatku – a jedynie kokos.pl udostępnia wyliczenia należności.

   Teorytycznie podliczamy inwestycje jako zyski kapitałowe wpisując kwote podatku 19% w PIT-36. Więcej o podatkach będzie niebawem na blogu gdyż temat jest ostatnio nagłośniony.

  3. yossarian. Says:

   ok, dzięki, czekam na wpis:)

  4. Adam W. Says:

   Chciałem w tym miesiąc puścić wpłatę do Smavy, ale póki co dalej czekam na przelewy od Kokosiarzy. Niby lecą odsetki ale lepiej mieć bez zgrzytu ratę w terminie niż czekać aż cwaniak zapłaci.

  5. pytanko Says:

   czy ktos z was zainwestowal juz jakas sensowna sume pieniedzy na smava? powiedzmy powyzej 1000 PLN?

   moglibyscie sie podzielic wrazeniami?

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.