Zrywanie umowy pożyczki | Pożyczki 2.0
Pożyczki 2.0
Blog poruszający tematykę coraz bardziej popularnej formy inwestycji jaką są internetowe pożyczki społecznościowe. Ta mało znana w naszym kraju metoda zarabiania oferuje Ci ponad 20% zysku rocznie przy względnie niewielkim ryzyku.

Zamiana kredytu bankowego na pożyczkę społecznościową

zamiana pożyczekMoże się zdarzyć, że Twoja decyzja o zaciągnięciu kredytu bankowego nie była szczęśliwa albo już po podpisaniu umowy natrafiłeś na lepszą ofertę wśród pożyczek społecznościowych lub znalazłeś inne źródło finansowania wydatków. Czasami mimo podpisanej umowy można bardzo łatwo zrezygnować z niekorzystnej pożyczki i zaciągnąć korzystniejszą.

Jeśli:

 • występujesz jako osobą fizyczna zawierająca umowę w celu bezpośrednio niezwiązanym z działalnością gospodarczą
 • kwota kredytu nie przekracza 80 000zł

Obowiązujące w Polsce przepisy zapewniają Ci możliwość:

 • zrezygnowania z umowy w terminie 10 dni od podpisania umowy
 • zrezygnowania z umowy w terminie 14 dni jeśli była zawierana na odległość (przez internet, telefon)
 • przedterminowej spłaty całości zadłużenia bez dodatkowych opłat

Pamiętaj że nie jesteś niewolnikiem złego kredytu. Jeśli jesteś dosłownie chwilę po podpisaniu umowy kredytowej możesz spokojnie z niej zrezygnować, w innym wypadku nic prostszego jak wybrać się na serwisy takie jak Kokos.pl, Zakra.pl lub Sekrata.pl i zaciągnąć tam lepszą pożyczkę poprzez którą spłacisz(zrolujesz) kredyt z banku.

Podobne wpisy:

Podziel się ze znajomymi tym wpisem!

  Tagi: , , ,

  4 komentarze do “Zamiana kredytu bankowego na pożyczkę społecznościową”

  1. Qulin Says:

   Dobrze by było gdyby ludzie pożyczali przez SL zamiast w bankach, ile więcej porządnych PB by się pojawiło i jakie możliwości inwestycyjne! 😉

  2. Arek Says:

   Miejmy nadzieję że z czasem coraz więcej ludzi będzie się przekonywać do pożyczek społecznościowych.

  3. majkel Says:

   Jak dla mnie największą zaletą tego typu pożyczek jest to, że oprocentowanie jest podane czarno na białym. Nie ma ukrytych kosztów w stylu opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie etc.

   Banki i parabanki lubią zawyżać w ten sposób oprocentowanie. Tak, że prowizja 2.5% oraz opłata przygotowawcza 200 zł zmieniają reklamowane 18% w ponad 90%. Przykład http://najnizszeraty.pl/kalkulator-rrso/500000-1800-6-decreasing-250-20000#wynik

  4. Arek Says:

   Niestety to prawda. Na razie jasne umowy pojawiają się tylko w sloganach banków, praktyka jest zupełnie inna.

  Dodaj odpowiedź

  Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.