Related Post

9 thoughts on “Podsumowanie roku 2010 od kokos.pl
 1. Sekrata.pl

  Dzisiejszy dochód portalu Sekrata.pl z prowizji od udzielonych pożyczek, weryfikacji, wypłat szybkim przelewem i promowań aukcji zostanie przekazany na konto fundacji Jurka Owsiaka – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Zachęcamy do tworzenia aukcji, promowania wniosków, weryfikowania swojej osoby na portalu Sekrata.pl – zagrajmy razem dla WOŚP!

  Ponadto, za każdego użytkownika, który zarejestruje się dzisiaj na portalu Sekrata.pl zapłacimy fundacji WOŚP 1 zł.

  https://www.sekrata.pl/aktualnosci/37/gramy-z-wosp.html

 2. Markus

  @gablerro
  300 złotych social lending? To nie na kokosie, jak spojrzysz na prezentacje powyżej to średnia wielkość pożyczki to 2000 złotych. A taki pożyczki to ludzie biorą w bankach, providentach itd. Zresztą ludzie biorą pożyczki na 800-1000 złotych itd.

 3. gablerro

  no dobrze gadacie bo realny zysk na poziomie 10% już jest dobrą inwestycją. Ptaszki ćwierkają, że stopy procentowe pójdą w górę a co za tym idzie banki podniosą nieco oprocentowanie czy to kredytów czy to lokat bankowych (niewiele ale zawsze coś).
  Markus kredyty na SL biorą ci co nie spełniają wymogów bankowych lub jak kto woli pójdziesz do banku po pożyczkę 300 zł na 1-3 miesiące? to Cię wyśmieją 😛 A te duże pożyczki to hm…. faktycznie dość dziwne zjawisko no ale najważniejsze żeby spłacali:)

 4. Markus

  @arek
  zgadzam się że 17% w skali roku to niezwykle dużo. Z drugiej strony co powiedzieć o ludziach co pożyczają na 20% w skali roku, gdy są kredyty na rynku od 10%?
  Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że firma która emituje obligacje na Catalyst jest spółką prawa handlowego, którą możemy sami prześwietlić w KRS i innych serwisach i która posiada jako taki majątek, przez co windykacja jest uproszczona.
  Ja wolę 1k wrzucić w obligację 10% w skali roku w znanego dużego dewelopera, niż co miesiąc myśleć spłacą nie spłacą tych pożyczek.

 5. Arek

  gablerro – pamiętajmy że zależność jest prosta – im większa „pewność” inwestycji tym mniejszy potencjalny zysk, im więcej ryzyka tym zyski również większe.

  Markus – obligacje korporacyjne to pokrewna branża do social lending, w końcu też jest to pożyczanie. Jednak podane przez Ciebie przykładowe oprocentowanie obligacji korporacyjnych w wysokości 17% musi budzić wątpliwości co do stanu finansowego emitenta(i wielkości ryzyka takiej inwestycji).

 6. Markus

  @gableroo
  wycofuję się całkowicie z social lending, na rzecz obligacji korporacyjnych. Oprocentowanie może lekko niższe (aczkolwiek masz obligacje na 17% w skali roku), inwestycje w obligacje korporacyjne możesz zacząć już od 100 zł, aczkolwiek lepiej mieć przygotowane 1000 złotych na początek.
  Jak jesteś zainteresowany tematem obligacji korporacyjnych to zapraszam do tego posta, lub pisz do mnie na maila.

 7. gablerro

  Markus gdzie się przenosisz? Jeśli można wiedzieć?
  z tego co ludzie piszą serwis NaChwilke.pl jest faktycznie na chwilke i chyba padnie…
  w sumie nie ma żadnego portalu w którym dawałby jakąkolwiek pewność inwestycji. Pomijam proces windykacyjny bo po pierwsze wydłuża to nasza inwestycję itd. Lokaty bankowe pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o „zarobek” 5% w skali roku to za mało by człowieka radowało 🙂

 8. Arek

  Dzięki za informacje bo przyznam się że nie zauważyłem chwili w którym system gwiazdkowata zmienił się na lepsze. Nowe dane będą znacznie wartościowsze dla wszelkich analiz opierających się o rating użytkownika.

 9. Markus

  Rynek się rozwija co widać gołym okiem. Szkoda że nie pokazali jakie są statystki spłacalności, ale one też nie dają pełnego obrazu, ze względu na stary system gwiazdkowania, o czym pisałem na blogu. Teraz to poprawili, i widać że 5 gwiazdek też nie spłacają.

  Ogólnie ja już na kokosie nie inwestuje, aczkolwiek mam do nich sentyment – to był mój pierwszy system social lending i byłem na nim ponad 2 lata.

leave a Comment