Monetto.plNews

Problemy z Monetto.pl

problem Posted On
Posted By Dominika

W ostatnich dniach robi się głośno o Monetto.pl. Ten serwis pożyczek społecznościowych od samego swojego początku wzbudzał wśród internautów kontrowersje. Mimo że był promowany jako najbezpieczniejszy sposób na zarobek za pomocą social lending, to pogrzebały go wewnętrzne spory i brak poważnego podejścia do użytkowników. Cenzura na forum, fatalna obsługa klienta, słaba skuteczność windykacji i zarabianie na przetrzymywaniu środków użytkowników to główne powody złej opinii inwestorów. Wydaje się że nie ma już ratunku dla tego projektu i musi on upaść. Nie będzie w tym wpisie szczegółowych rozważań na ten temat bo od początku na tym blogu rekomendowany jest kokos.pl(który ma się bardzo dobrze, ciągle zdobywając nowych użytkowników).

Wątpliwości może budzić los pożyczonych pieniędzy w wypadku upadłości Monetto, jednak należy pamiętać że umowy pożyczki są podpisywane pomiędzy dwiema osobami, a serwis tylko w tym pośredniczy. Według przepisów prawa pożyczkobiorca ma nadal takie same obowiązki w stosunku do inwestora jak przed upadkiem serwisu social lending. W takim wypadku brak jest jedynie wsparcia ze strony serwisu(które w przypadku Monetto.pl i tak było mierne).

 

Related Post

One thought on “Problemy z Monetto.pl
  1. Aktualne promocje w serwisach social lending | Porady finansowe

    […] zaczynają drugą rundę walki o rosnący kilkadziesiąt procent rocznie rynek, w poprzedniej Monetto.pl zostało znokautowane, Centto.pl i NaChwilke.pl też chyba już się nie podniosą. W swojej niszy […]

leave a Comment